Radionica pejzažne fotografije – Kalnik

Fotoklub Čakovec najavljuje radionice pejzažne fotografije namjenjene svima koji vole prirodu i žele poboljšati svoje fotografije nastale u njoj, te se upoznati sa naprednim tehnikama korištenima u pejzažnoj fotografiji.

Pogled u dolinu
Pogled u dolinu u zalasku

Cijena po osobi je 100,00 kn,broj polaznika je minimalno 5 a maksimalno 12. Voditelji radionice su naši članovi, fotografi pejzaža Davorin Mance i Filip Lučin. Radionica će se održati u subotu 11. travnja 2015. U slučaju lošeg vremena (kiša ili vrlo tmurno vrijeme), u dogovoru s polaznicima radionicu ćemo prebaciti na drugi datum.

Svih 12 mjesta za ovaj termin je rezervirano! No, ukoliko ste zainteresirani, svejedno se prijavite.
Bude li dovoljno zainteresiranih odredit ćemo dodatan termin ili vas smjestiti u ovaj ukoliko netko odustane!

Radionice donose fotografiranje doline ispod planine s naglaskom na planinu.
Nakon toga pješice se krećemo prema vrhu te ćemo se prije samog zalaska baviti fotografiranjem detalja u pitrosknoj dolini. Kako sunce bude zalazilo, tako ćemo se posvetiti samom zalasku i sutonu.

DSC_4190 mala
Pogled na stari grad i vrh Vranilovac

Plan radionice je sljedeći:
– nalazimo se u planinarskom domu Kalnik u 13:00.
– 30ak minuta za upoznavanje te uvod u radionicu.
-13:30 fotografiramo doline ispod planine, s naglaskom na detalje, drveća, šume, poljske puteve, kuće, poljoprivredne kulture, itd. Predviđeno vrijeme za  to je dva do tri sata.
-16:30 – 17:00 kratak predah prije uspona na vrh
-17:00 – 18:00 uspon do vrha
-18:00 – 20:00 fotografiranje zalaska sunca
-20:00 – 20:45 – povratak u podnožje kod planinarskog doma.
-20:45 – 22:00 – komentiranje fotografija polaznika
-22:00 pozdravljamo se i idemo kući.

Napomena: Sva vremena  su okvirna i ovise o dobu godine! Ostala ovise o uvjetima na terenu i dogovoru s polaznicima

Što ćemo vam ponuditi na radionici?
– nove, kreativne poglede na fotografije pejzaža
– tehnike fotografiranja zalaska sunca i sutona
– poboljšanje tehnike fotografiranja pejzaža
– pokazati ćemo kako i kada koristiti pojedine filtre
– kako da iskoristite svoju opremu do krajnjih granica
– fotografiranje na planini i u ravnici
– predavači će na terenu odgovoriti na svako pitanje te ponuditi savjete iz  višegodišnjeg iskustva

Pogled u dolinu

Kakva oprema Vam je potrebna?
– minimalno napredni prosumer kompakt (mogućnost manualnih postavki), Digitalni ili filmski SLR aparat.
– kvalitetan stativ
– objektivi: od širokokutnog do tele objektiva
– poželjni i preporučeni su i  fotografski filtri (neutralni gradacijski (GND), neutralni(ND), polarizatori…)

Od Vas se očekuje da poznajete svoju opremu i da znate osnove fotografije (blenda, ekspozicija, ISO, itd…)
Također, preporučljivo je fotografirati u kombinaciji raw+jpg da bi na kraju radionice lakše prokomentirali nekoliko vaših fotografija.

Obuća i odjeća:
Obucite se slojevito, i neka vam obuća i odjeća bude prilagođena za planinu. Osim fotoopreme treba Vam kabanica u slučaju kiše, baterijska svjetiljka.

Hranu i piće ne osiguravamo, što želite pojesti i popiti ponesite sa sobom.

Prijevoz do lokacije i oko je u vlastititom aranžmanu.

U dolini pod Kalnikom

Upozorenje!
Iako je vrh Kalnika lako dostupan i pristupačan, ipak se radi o stjenovitom vrhu koji može biti vlažan, sklizak i kao takav opasan. Od polaznika se očekuje da će biti oprezni u svojem postupanju radi svoje sigurnosti i sigurnosti osoba koje se nalaze oko njih. Također se od polaznika očekuje do mogu izdržati relativno strm uspon na vrh u trajanju od 20ak minuta. Svi polaznici prihvaćaju da su sami odgovorni za svoje postupke, te da predavači, odnosno Fotoklub Čakovec nisu i ne mogu biti odgovorni za nikakvu štetu na opremi ili ozljedu koja se može desiti tijekom radionice.

Pogled na vrh Kalnika

Rezervacije mjesta na radionici:
Svoje mjesto rezervirajte ispunjavanjem upitnika u nastavku. Radionicu ćete platiti na licu mjesta.

Također, molimo Vas da ispunite upitnik na dnu stranice, te da pošaljete tri vaše najbolje pejzažne fotografije u rezoluciji ne većoj od 900 piksela po dužoj strani na info@fotoklub-cakovec.hr. Na istu adresu obratite se sa dodatnim pitanjima.

Upitnik za polaznike radionice pejzažne fotografije – Kalnik.