foto: Davor Dolenčić (Afganistanka)

Fotoklub Čakovec - logoUdruga Fotoklub Čakovec osnovana je u prosincu 2007. godine. Naš je najvažniji cilj promocija fotografske umjetnosti, ali i razvitak i unapređenje fotografije kao tehničke i umjetničke discipline. Želimo popularizirati i vratiti fotografiju u osnovne i srednje škole na području naše županije, te samim time zainteresirati mlađu, a i stariju populaciju za takvu vrstu kreativnoga izražavanja. Organiziramo razne fotografske natječaje, izložbe, radionice, izlete te internacionalna druženja. Aktivni smo izdavač i imamo dvije biblioteke knjiga koje redovito obogaćujemo novim naslovima. Udruga djeluje na području cijele Međimurske županije, a sjedište joj je u Čakovcu, na adresi Bana Josipa Jelačića 22B, gdje u sklopu Tehnološko inovacijskoga centra Međimurje (TICM) ima svoj prostor za klupska druženja. Udruga broji pedesetak članova. Većini je članova fotografija i fotografiranje hobi, dok se nekolicina njome bavi profesionalno.  Klub aktivno djeluje i putem mrežnih stranica.