Usputna Amerika Siniše Goluba

Otvorena je još jedna izložba fotografija našega uvaženog člana Siniše Goluba pod naslovom “Usputna Amerika”. Stručno ju je obradila i pripremila kustosica Iva Kožnjak, v. d. ravnateljice Muzeja Croata insulanus u Prelogu.

Autor izlaže selekciju 26 dokumentarnih uličnih fotografija koje je snimio tijekom nekoliko svojih putovanja Amerikom. Kadrovima se provlači golubovski humor prepoznatljiv u njegovom književnom narativu, no sad ga prvi put susrećemo i u jednoj cjelovitoj izložbi. Uz otvorenje izložbe, već poslovično je održao i putopisno predavanje dijeleći s auditorijem svoje bogato iskustvo svjetskoga putnika. Njegova su predavanja mamac za publiku, pogotovo nakon uspjeha s knjigom “Nagovor na odvažnost” koja je izašla u nakladi Fotokluba Čakovec. Knjiga je dobitnik “Nagrade Dijana Klarić” za najbolji putopis u 2019. godini.

Izložba se može razgledati do 9. studenoga 2019.

Izložbu fotografija otvorila je kustosica Iva Kožnjak
Izložba fotografija može se razgledati do 9. studenoga 2019.
Priče iz prve ruke s putovanja po američkim gradovima i prirodnim znamenitostima