Siniša Golub – dobitnik Nagrade Dijana Klarić

Knjiga Siniše Goluba „Nagovor na odvažnost“ od svojega je izlaska u travnju 2018. među publikom plijenila pozornost. Sada je ovjenčana Nagradom Dijana Klarić kao najbolji putopis objavljen u proteklih godinu dana. Nije to meni uopće čudno s obzirom na kvalitetu i svježinu teksta koji me odmah na prvome čitanju osvojio. I fotografije s putovanja objavljene u knjizi su odlične. One su autorski radovi Goluba, urednički probrane od strane fotografskoga znalca i Golubovog čestog suputnika Davorina Mancea.

Nagrada za knjigu iz naklade Fotokluba Čakovec, priznanje je, kako autoru, tako i nakladniku. Žiri uz nagradu objavljuje i obrazloženje: “Nagovor na odvažnost je svojevrstan znalački priručnik, informativan i lijepo napisan, u kojem ne nedostaje suptilne impresije te je vrlo pitko i jako zanimljivo štivo.” Mene je tekst, kao što već spomenuh, osvojio na prvu. Golub je svoj putopis napisao vrlo neposredno i dovoljno „tvrdo“ da čitatelj dobije autentične dojmove s putovanja po Americi. „Nagovor na odvažnost“ je važna knjiga. Ona u vrijeme velike opće mobilnosti čovječanstva potiče na putovanje. To je još uvijek u srednjeeuropskim razmjerima privilegija rijetkih, no ona bi mogla postati uobičajenom. Ohrabruje nas svakako sve jača putnička scena u Hrvatskoj. Pročitajte knjigu i dajte se nagovoriti na odvažnost. I promijenite se. Putujte i uživajte u životu te na taj način uronite u sebe da biste se bolje spoznali.

Knjigu još uvijek možete nabaviti na našim stranicama, ali naklada se brzo topi, pa požurite.