Camera Obscura Gigantica u Graditeljskoj školi Čakovec

Povodom obilježavanja Svjetskog dana camere obscure i ove je godine Fotoklub Čakovec aktivno educirao javnost o osnovama fotografije. Kako smo dio edukativnog projekta SUKUS (Srednjoškolci u kulturnim i umjetničkim sadržajima), odlučili smo kameru postaviti u dvorište Graditeljske škole Čakovec da bi učenici polaznici fotografske radionice, ali i svi ostali učenici srednjih škola i njihovi profesori, mogli proći kratku i intenzivnu edukaciju u samoj Gigantici. Zahvaljujući odličnoj i frekventnoj lokaciji, našu su Obscuru posjetili mnogi koji su odreda (kao i obično) bili zadivljeni magijom svjetlosti i jednostavnošću optičkih pojava koje su vidljive u najvećem fotoaparatu u našoj zemlji. Trojica kršnih momaka Siniša Ludaš Pixino, Danijel Blažeka i Davor Žerjav kao od šale su kameru sastavili, prezentirali ju, educirali javnost i rastavili. Iako je pravi datum obilježavanja Svjetskog dana camere obscure ove godine pao na nedjelju 30. travnja, nama je poslužio i petak 4. svibnja radi prilagodbe srednjoškolcima i njihovim obvezama.

U nastavku pogledajte neke dokumentarne fotografije s događaja koje je snimio naš najvredniji obskuraš, Siniša Ludaš Pixino.