Otvorena godišnja izložba Fotokluba

Otvorena je još jedna godišnja skupna izložba Fotokluba Čakovec s temom “Boja”. Izlaže ukupno 24 autora i svaki se autor predstavlja jednom fotografijom. Oni su: Ana Krčelić, Bojan Damiš, Danijel Blažeka, Davor Žerjav, Davorin Mance, Džeraldina Kuzminski, Filip Lučin, Irena Nikolaus Jug, Ivica Nikolić, Lora Tušek, Mario Toth, Nikola Hrženjak, Nives Kocijan, Petar Sabol, Ružica Borković, Silvio Benč, Siniša Golub, Siniša Ludaš, Stjepan Hranilović, Vanja Vukadinović, Vedran Vugrinec, Vjeran Petrović, Zoran Kolarić i Željko Ovčar.

Izbornica izložbe Biserka Sijarič iz Fotokluba Lendava na otvorenju je istaknula kako je imala težak zadatak selekcije fotografija zbog kvalitete koju je kroz deset godina djelovanja postignuo FKČK, te se ona morala i misaono i emotivno angažirati kako bi probrala one radove koji su po njezinome mišljenju najbolji. Vodila se estetskim i funkcionalnim efektima boje koje su autori ugradili u svoje kadrove. Fotografije su sada izložene da ih svaki promatrač otključa na svoj način, kroz neki svoj doživljaj i neko svoje individualno čitanje autora i njegovog djela.

Izložbu možete pogledati u Galeriji Scheier u Čakovcu svakog dana do nedjelje 18. veljače 2018. u vremenu od 17 do 19 sati (a u subotu još i u prijepodnevnom terminu od 10 do 12 sati). Ulaz je slobodan.

Izložbu su otvorili Biserka Sijarič, izbornica izložbe i Davorin Mance, predsjednik Fotokluba Čakovec.