Radionica fotografije u OŠ Mursko Središće

Petu godinu zaredom Fotoklub Čakovec održava fotografske radionice za učenike osnovnih škola Međimurja u sklopu manifestacije “Naš mali KAJ” koju već 14 godina organizira Osnovna škola Mursko Središće. Manifestacija, čiji je osnovni cilj očuvanje, njegovanje i poticanje zavičajnoga govora, pisanja i glazbenoga stvaralaštva, sastoji se od literarnog, glazbenog i fotografskog natječaja, niza edukativnih radionica i svečanoga programa prezentacije radova.

Na fotografskoj se radionici u prvome dijelu s djecom razgovaralo i analizirale su se fotografije koje su pristigle na natječaj “Moja sreča”. U drugome dijelu radionica učenici su prošli kroz vježbu fotografiranja portreta u kojoj se radilo s prirodnim svjetlom i bljeskavom rasvjetom. Radionice vode Davorin Mance i Davor Žerjav.

Zahvaljujemo kolegi Silviju Benču na fotografijama.