Četvrta po redu “Ljetna škola fotografije za djecu” završila

Još je jedna “Ljetna škola fotografije” za djecu od 10 do 18 godina starosti iza nas. Škola se tradicionalno organizira kroz suradnju Fotokluba Čakovec, Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje i Međimurske županije. Voditelji Davorin Mance i Davor Žerjav s trinaestero polaznika prošli su gradivo osnova fotografije u tehničkom i umjetničkom aspektu. Nastava i vježbe održavale su se u prostorima TICM-a i u čakovečkom Perivoju Zrinskih tijekom pet dana (od 28. kolovoza do 1. rujna). Polaznici su se tako upoznali s osnovama fizikalne i primijenjene optike, mjerenjem intenziteta svjetla i određivanjem ekspozicije, važnosti određivanja pravilne ravnoteže bijele boje ovisno o vrsti dostupnoga svjetla,  raznim tehnikama fotografiranja. Kroz analizu fotografija i vježbu na terenu učili su i o osnovama kompozicije kadra s posebnim naglaskom na smještaj motiva u prostoru fotografije, ravnotežu elemenata i ulogu ruba kadra. Vježbe su se sastojale od perspektivnih vježbi s motivom arhitekture, komunikacijskih vježbi u portretiranju te od vježbi građenja svjetla i preciznog ručnog izoštravanja u studijskom snimanju. Osim kroz nužan teoretski dio gradiva o svjetlu, prolaze kroz praktične vježbe s prirodnim svjetlom, kontinuiranim vrućim svjetlom i hladnim bljeskavim svjetlom.

Osim novih polaznika imamo i neke “standardne”, a neki stariji polaznici su nam već najavili da će se pridružiti Fotoklubu kao novi članovi. Interes za fotografiju stalno je prisutan među mladima i mi se trudimo da taj interes preraste s vremenom u ljubav.

Projekt već četvrtu godinu zaredom podupire i sufinancira Međimurska županija.

Pogledajte galeriju fotografija na facebook stranici Fotokluba Čakovec.