Radionica “Kreativna makrofotografija” u Novom Sadu

Na poziv Milovana Uličevića, predsjednika Fotografskog kluba Vojvodina iz Novog Sada u Republici Srbiji, članovi Fotokluba Čakovec Petar Sabol i Davor Žerjav održali su dvodnevnu radionicu “Kreativna makrofotografija” (24. i 25. lipnja 2017.) i predstavili novu knjigu iz Edukativne biblioteke. Osim radionice makrofotografije, Sabol je s polaznicima podijelio svoje iskustvo u fotografiranju ptica.

Radionica se sastojala od teoretskog dijela koji je održan prvi dan, te od praktičnog dijela koji se održao drugi dan u ranu zoru na jednoj livadi i kasnije u Carskoj bari, specijalnom rezervatu prirode. Za završetak radionice polaznicima su još demonstrirane neke tehnike digitalne obrade fotografija u makrofotografiji te je napravljena vježba studijskoga snimanja makrofotografije.

To je bilo već drugo gostovanje Fotokluba Čakovec kod Fotografskog kluba Vojvodina u Novom Sadu (o prvome gostovanju možete pročitati ovdje). U nastavku pogledajte nekoliko dokumentarnih fotografija s radionica.