Predstavljanje knjige “Kreativna makrofotografija” u Sisku – Foto galerija Siscia obscura

Članovi fotokluba Čakovec, autori knjige ‘Kreativna makrofotografija” Petar Sabol i  Davor Žerjav gostovali su u petak 26.05.2017.  u poznatoj sisačkoj Foto galeriji Siscia obscura.

Ovu renomiranu galeriju već niz godina vodi poznati sisački fotograf Miroslav Arbutina.

Autori su u ležernom razgovoru sa posjetiteljima predstavili svoju posljednju knjigu kroz pojedine fotografije iz knjige, detaljno objašnjavajući kako i zašto je nastala pojedina prezentirana fotografija te su pritom sa posjetiteljima podijelili svoje bogato znanje sa područja (makro)fotografije. Kako je između ostalog na prezentaciji spomenuo Petar Sabol, da bi fotograf napredovao u (makro) fotografiji uvijek treba biti spreman nesebično dijeliti svoje fotografsko znanje, ali i biti spreman prihvatiti kritiku bila ona pozitivna i/ili negativna jer to je jedan od glavnih razloga što fotografe koči u njihovom daljnjem fotografskom razvoju.

Posjetitelji su osim predavanja i prezentacije imali priliku kupiti i sva izdanja Fotokluba Čakovec po sniženim cijenama.