Obnovljene veze između Fotokluba Zagreb i Fotokluba Čakovec

Nakon nekoliko godina pauze i zatišja u odnosima dvaju klubova, 6. lipnja je na poziv Fotokluba Zagreb u njihovim prostorijama u Ilici 29/3 predstavljena knjiga “Kreativna makrofotografija” autorskog dvojca Petar Sabol i Davor Žerjav. To je svojevrsna prekretnica u odnosima dvaju prijateljskih klubova. Podsjetimo, odmah po osnivanju Fotokluba Čakovec prije desetak godina, Vinko Šebrek, koji je bio ondašnji predsjednik FK Zagreb, širom je otvorio vrata malom čakovečkom klubu u nastajanju i uistinu svojim golemim iskustvom pomogao da se Fotoklub Čakovec osovi na noge. Započela je suradnja u razmjeni izložbi, pomoći u selekciji fotografija, pa i u pisanju predgovora za našu prvu izdanu knjigu “Promišljati fotografski”. Zatim je g. Šebrek umirovljen i suradnja između dva kluba naprosto je bila prekinuta na nekoliko godina, kao da je nikad nije ni bilo. U međuvremenu, temeljem svega čime je Vinko Šebrek zadužio naš klub, promoviran je u počasnoga člana Fotokluba Čakovec (8. 4. 2015.).

Prije nekoga vremena došlo je do osvježenja u vodstvu Fotokluba Zagreb – za predsjednika je izabran Hrvoje Mahović, a za tajnicu Vera Jurić. Upravo na poziv novoga predsjednika i na obostranu inicijativu klubova obnovljena je međusobna suradnja koja je protekla u izvrsnom ugođaju. Energije najstarijeg fotokluba u zemlji i jednog od najmlađih spojile su se i zavibrirale na istoj valnoj duljini te smo uvjereni da će se dobra suradnja, izmjena iskustva, međusobni posjeti i zajednički projekti ubuduće ostvarivati redovito.

U nastavku pogledajte fotografije s predavanja o makrofotografiji i promocije knjige.