Hommage au Surréalisme u Lendavi

Četiri člana Fotokluba Čakovec sudjeluju na međunarodnoj izložbi Hommage au Surréalisme koja je otvorena od 18. lipnja do 31. listopada 2017. u Galeriji muzeja staroga grada u Lendavi (Slovenija). Radi se o Mariju Blaževiću, Filipu Lučinu, Nikoli Hrženjaku i Vedranu Vugrincu koji su se predstavili svojim osobnim vizualnim doživljajem nadrealizma u umjetnosti.

Fotografska izložba posvećena je začudnoj vizualnosti i neobičnim tematikama koje je nadrealizam kao pravac u umjetnosti iznjedrio, a povod je velika izložba Salvadora Dalíja koja se u istome terminu kao i fotografska izložba održava u gornjim katovima dvorca.

Izložbu u kojoj su sudjelovali fotografi iz četiri zemlje (Austrije, Hrvatske, Mađarske i Slovenije) otvorio je povjesničar umjetnosti Atilla Pisnjak, autor predgovora izložbi i uz Janosa Eiferta i Dubravka Baumgartnera član prosudbene komisije koja je od 250 pristiglih radova odabrala njih 50. U umjetničkome programu sudjelovao je gitarist Dušan Stojanović.

U nastavku pogledajte nekoliko dokumentarnih fotografija s događaja.