FotoMaČak – Poziv na prijave

Logo_post-horizontal

Otvorene su prijave za 1. fotografski maraton Čakovec – FotoMaČak 2016. u organizaciji Fotokluba Čakovec i Udruge Fotomotiva.

FotoMaČak je zabavno fotografsko natjecanje otvoreno svim fotografima amaterima, entuzijastima i profesionalcima. Cilj natjecanja je ostvariti što bolji plasman fotografirajući zadane teme krećući se kroz grad Čakovec i okolicu.

Pridružite se zabavnoj fotografskoj avanturi 17.9.2016. u centru Čakovca.

Zabavite se fotografirajući, podružite se s kolegama fotografima i osvojite vrijedne nagrade.

Za prijavu i više detalja, posjetite stranicu Fotomačka!

Davorin Mance s izložbom “Drava” u knjižnici

U petak, 22. travnja u sklopu manifestacije Noć knjige u Knjižnici “Nikola Zrinski” u Čakovcu otvorena je izložba fotografskih pejzaža Davorina Mancea. O izložbi je kroz prizmu poezije i lirskoga izraza u tekstu i na fotografskoj slici govorila ravnateljica knjižnice, gđa Ljiljana Križan, sam autor izložbe i njegov “drug po oružju” Filip Lučin s posebnim osvrtom na samoću u kojoj uživaju pejzažni fotografi kada stvaraju u onim kratkim dnevnim razdobljima u kojima im najviše odgovara svjetlo. Izložba se može pogledati u narednih mjesec dana.

web (1)

Nastavi čitati “Davorin Mance s izložbom “Drava” u knjižnici”

Petar Sabol izlaže u Sloveniji

U petak, 22. travnja 2016. Petar Sabol predstavio se slovenskoj publici izložbom “Vodomar” u gradu Negova u nedavno otvorenoj međunarodnoj galeriji FIAP-a. Izložba je postavljena do 15. kolovoza 2016. i može se razgledati svaki radni dan od 10  do 17 sati. Predgovor izložbi napisao je Davor Žerjav i možete ga pročitati OVDJE.

Osim Sabola u istoj galeriji izlaže još troje uglednih autora: Zora Plešnar (retrospektiva), Štefi P. Borko (“Sinergije”) i Laszlo Juhasz (“Refleksije”). Četiri izložbe otvorio je Ivo Borko, predsjednik Fotosaveza Slovenije i inicijator otvaranja FIAP-ovog centra u Sloveniji.

Nastavi čitati “Petar Sabol izlaže u Sloveniji”

Naučite nešto o portretiranju uz Fotoklub Čakovec – prijave za radionice počele!

OVDJE se možete prijaviti na radionice fotografskog portreta. Radionice se održavaju subotama u tri termina po tri sata: 23. 4., 30. 4. i 7. 5. – točno vrijeme održavanja prilagodit ćemo potrebama i željama polaznika.

Ako želite naučiti nešto o fotografiji iz našega iskustva, rado ćemo s Vama podijeliti sve što znamo. Kombiniramo teoriju i praksu, svoj rad baziramo na znanju, iskustvu i snalažljivosti u improviziranju, a ne na skupoj fotografskoj opremi. Za radionicu NE trebate vrhunski profesionalni fotoaparat i veliko predznanje, samo volju i otvoren um. Voditelji radionice su Davor Žerjav i Siniša Ludaš.

IMGP2518_cb

Izložba LICA u Galeriji Scheier otvorena do 1. travnja

3iF:Zračni Alex.

Čakovec, 20.3.2016.

Dana 18. ožujka otvorena je prva samostalna izložba našega člana Davora Žerjava. Velik broj posjetitelja izložbe pokazuje kako je interes za fotografiju u Čakovcu i Međimurju u porastu i kako Fotoklub Čakovec svojim aktivnim djelovanjem redovito privlači ljude u to zanemareno područje kulture u Hrvatskoj. Uz autora, na otvorenju su o fotografiji i projektu LICA govorili Davorin Mance, predsjednik Fotokluba Čakovec, Milivoj Kuhar, predstavnik Platforme za Društveni centar (koja je velikim dijelom financijski pomogla u realizaciji izložbe) te Max Juhasz, autor predgovora izložbi i novoj knjizi Davora Žerjava koju možete prelistati ovdje: https://issuu.com/dzerjav/docs/lica_knjiga_issuu

Ako niste stigli na otvorenje, izložba je otvorena svaki dan do 1. travnja 2016. u vremenu od 17 do 19 sati.

Više informacija o autoru izložbe možete pronaći na njegovim mrežnim stranicama http://davorzerjav.from.hr/

U nastavku pogledajte nekoliko fotografija s otvorenja, autori su Ivan Šardi i Zračni Alex.

7i

9i