Marko Vrdoljak: 1/250 sec., f16, xx

Područje: fotografska monografija
Kazalo/Indeks: ne

O (samo)razotkrivanjima Marka Vrdoljaka na 1/250 sec, F16, XX

Fotografija, osim što je proces  bilježenja svakodnevice, ona je i istraživanje, otkrivanje. Kako motiva, prostora, svjetlosti i tame oko sebe, tako i (ne)svjesno ulaženje u sebe u svijet svih svojih emocija (ponajprije svojih ljubavi, mržnji i strahova), duhovnih stanja, interesa, svoje osobne povijesti, preokupacija i želja.

Kod fotografiranja ljudi to je još više naglašeno nego kod drugih fotografskih motiva zbog neizbježne interakcije modela i fotografa u kojem dolazi do procesa samorazotkrivanja i kao indivudualnog čina -gdje svatko sa svoje strane objektiva istražuje sam sebe, ali gdje se i model i autor u procesu nastajanja, prepuštanja i nestajanja razotkrivaju i jedno drugom, kako bi opet bili stvoreni kroz rezultat procesa – fotografije.

Nastavi čitati “Marko Vrdoljak: 1/250 sec., f16, xx”

Dodijeljena FIAP zvanja u 2016. članovima Fotokluba Čakovec

FIAP (Fédération Internationale de l’Art Photographique), Međunarodni savez umjetničke fotografije dodijelio je za prošlu godinu fotografima iz Hrvatske 6 novih FIAP naslova, od čega su čak tri pripala članovima Fotokluba Čakovec. Petar Sabol postao je nositelj zvanja EFIAP/srebro, dok su Marko Gotal i Zoran Kolarić postali nosioci zvanja AFIAP.

Listu svih dosadašnjih nositelja pojedinih FIAP zvanja možete vidjeti na stranicama Hrvatskog foto saveza: Lista svih nositelja FIAP zvanja iz Hrvatske.

Marko Vrdoljak Čakovcu predstavio dvije fotomonografije

Prošle je godine Marko Vrdoljak izdao dvije fotomonografije – drugu po redu službenu fotomonografiju Nacionalnoga parka Brijuni (prvu je izdao 2010.) i knjigu aktova posvećenih ljepoti žene “1/250 sec., f16, xx”. U trosatnome druženju s čakovečkom, varaždinskom, koprivničkom pa i lendavskom publikom Vrdoljak je nesebično dijelio svoje bogato fotografsko i životno iskustvo.

Nastavi čitati “Marko Vrdoljak Čakovcu predstavio dvije fotomonografije”

Marko Vrdoljak – gost Fotokluba Čakovec

Zagrebački fotograf Marko Vrdoljak u prostorijama TICM-a održat će dva besplatna i javnosti otvorena predavanja o fotografiji dana 16. veljače 2017. (četvrtak). Prvo predavanje (od 18:30 do 19:30 h) bit će o Brijunima – otočju na kojem Vrdoljak svake godine održava fotografske radionice i o kojemu je krajem 2016. izdao raskošnu fotomonografiju. Slijedi polusatna pauza. Drugo predavanje (od 20:00 do 21:00 h) bit će na temu akta u fotografiji. Uz to predavanje autor će predstaviti i svoju fotomonografiju ženskih aktova “1/250 sec., f/16, XX” koja je izašla početkom 2016. Pridružite nam se na zanimljivom druženju uz vrhunske fotografije.

Nastavi čitati “Marko Vrdoljak – gost Fotokluba Čakovec”

Najavljujemo radionice Osnova digitalne fotografije!

Najavljujemo proljetne radionice ODFa!
Od ove godine u dva termina po četiri sata, u subotu 4. te 11. ožujka od 15 do 19 h. Cijena radionice je 300,00 kn, održava se u prostorijama TICMa u Čakovcu, Bana Josipa Jelačića 22b. Više o radionici saznajte ovdje, a prijavite se ovdje. Za sve dodatne informacije pišite na info(pri)fotoklub-cakovec.hr (zamijenite (pri) sa @).