Preko dva sata vrhunskog iskustva

Jurica Galić Juka, profesionalni fotograf iz Splita, svjetski putnik i putopisac, održao je tribinu o svojim putovanjima u čakovečkom TICM-u u organizaciji Fotokluba Čakovec. Galić je nagrađivani, aktivni i kreativni fotograf – jedan od definitivno najzanimljivijih nezavisnih dokumentarnih fotografa-putopisaca novije generacije.

Jurica Galić Juka i međimurska publika u TICM-u

Tribina o njegovim putovanjima trajala je preko dva sata i bila je vrlo intenzivna i dinamična. Jurica Galić predstavio je u najzanimljivijim crtama 11 mjesta sa svojih putovanja: Angkor Wat u Siem Reapu u Kambodži, Buenos Aires u Argentini, Nacionalni park Phong Nha-Kẻ Bàng i spilju Hang En u Vijetnamu, cestu smrti u Boliviji, kameni grad Göreme u Kapadokiji u Turskoj, kulturu Maja i Asteka u Meksiku, napušteni grad Pripjat u Ukrajini (černobilska katastrofa), pustinju Atacama u Čileu, Uskršnji otok u Čileu, sveti grad Varanasi u Indiji te Vinicuncu ili Duginu planinu u Peruu. Osim tih mjesta autor je predstavio i neke od svojih najdražih putopisnih fotografija i neke zanimljivosti s putovanja. Uz projekciju fotografija, autor je predstavio i svoju fotomonografiju „Putopisne fotografije 2014. – 2019.“ koju je otisnuo u vlastitoj nakladi.

Fotomonografija “Putopisne fotografije 2014. – 2019.”
Nastavi čitati “Preko dva sata vrhunskog iskustva”

Jurica Galić Juka – svjetski putnik i fotograf iz Splita u Čakovcu

U organizaciji Fotokluba Čakovec u utorak 9. srpnja 2019. s početkom u 19 sati u multimedijalnoj dvorani Tehnološko inovacijskog centra Međimurje gostuje Jurica Galić Juka – jedan od najzanimljivijih nezavisnih dokumentarnih fotografa-putopisaca novije generacije. Predavanje je besplatno i otvoreno za javnost. Povod Galićevoga gostovanja nedavni je izlazak njegove fotomonografije „Putopisne fotografije 2014. – 2019.“ koja će se moći nabaviti na predavanju po promotivnoj cijeni.

Nastavi čitati “Jurica Galić Juka – svjetski putnik i fotograf iz Splita u Čakovcu”

Siniša Golub – dobitnik Nagrade Dijana Klarić

Knjiga Siniše Goluba „Nagovor na odvažnost“ od svojega je izlaska u travnju 2018. među publikom plijenila pozornost. Sada je ovjenčana Nagradom Dijana Klarić kao najbolji putopis objavljen u proteklih godinu dana. Nije to meni uopće čudno s obzirom na kvalitetu i svježinu teksta koji me odmah na prvome čitanju osvojio. I fotografije s putovanja objavljene u knjizi su odlične. One su autorski radovi Goluba, urednički probrane od strane fotografskoga znalca i Golubovog čestog suputnika Davorina Mancea.

Nagrada za knjigu iz naklade Fotokluba Čakovec, priznanje je, kako autoru, tako i nakladniku. Žiri uz nagradu objavljuje i obrazloženje: “Nagovor na odvažnost je svojevrstan znalački priručnik, informativan i lijepo napisan, u kojem ne nedostaje suptilne impresije te je vrlo pitko i jako zanimljivo štivo.” Mene je tekst, kao što već spomenuh, osvojio na prvu. Golub je svoj putopis napisao vrlo neposredno i dovoljno „tvrdo“ da čitatelj dobije autentične dojmove s putovanja po Americi. „Nagovor na odvažnost“ je važna knjiga. Ona u vrijeme velike opće mobilnosti čovječanstva potiče na putovanje. To je još uvijek u srednjeeuropskim razmjerima privilegija rijetkih, no ona bi mogla postati uobičajenom. Ohrabruje nas svakako sve jača putnička scena u Hrvatskoj. Pročitajte knjigu i dajte se nagovoriti na odvažnost. I promijenite se. Putujte i uživajte u životu te na taj način uronite u sebe da biste se bolje spoznali.

Knjigu još uvijek možete nabaviti na našim stranicama, ali naklada se brzo topi, pa požurite.

Nakon Čakovca slijedi promocija u Zagrebu

Promocija knjige “Promišljati fotografski” na domaćem je terenu protekla u domaćoj i opuštenoj atmosferi. O knjizi su govorili Filip Lučin, tajnik Fotokluba Čakovec i Davor Žerjav, autor knjige. Zahvaljujemo svima koji su došli i uveličali događaj, a posebno zahvaljujemo domaćinu, Knjižnici “Nikola Zrinski” Čakovec koja nas podupire još od prvoga izdanja iz 2011. U nastavku možete pogledati nekoliko fotografija s promocije koje je zabilježilo budno oko Silvija Benča.

Sljedeća je promocija dogovorena u Fotoklubu Zagreb 4. lipnja 2019.

Nastavi čitati “Nakon Čakovca slijedi promocija u Zagrebu”

Promocija knjige “Promišljati fotografski” u Čakovcu

Pozivamo Vas na promociju 2. izdanja knjige “Promišljati fotografski” (Davor Žerjav) koja će se održati u Knjižnici “Nikola Zrinski” Čakovec u utorak 14. svibnja 2019. u 19 sati.

Svatko tko sa sobom na promociju dovede još 3 osobe (koje nisu članovi Fotokluba Čakovec), dobit će na poklon knjigu koju promoviramo. Knjige koje ćemo pokloniti osigurao je naš dragi sponzor Konto d.o.o. i Fotoklub Čakovec. Vidimo se!